Wiślana szkoła

Mamy przyjemność poinformować, że nasze przedszkole znalazło się w elitarnej grupie warszawskich placówek biorących udział w programie „Wiślana Szkoła”

„Wiślana Szkoła” to pilotażowy program edukacji ekologicznej na temat rzeki Wisły skierowany do placówek edukacyjnych wszystkich szczebli (przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich) z terenu miasta stołecznego Warszawy. Idea programu opiera się na zainteresowaniu stołecznych szkół i przedszkoli przyrodą warszawskiego odcinka Wisły oraz potrzebą i możliwościami jej ochrony, a także zachęceniu do spędzania wolnego czasu nad jej brzegami.
Obok części edukacyjnej, program tworzy też część konkursową, w ramach której placówka nasza przystąpiła do zdobywania certyfikatu „Wiślanej Szkoły”. Aby otrzymać to unikatowe wyróżnienie, należy wykonać sześć zadań konkursowych, dokumentując zaangażowanie społeczności szkolnej w działania na rzecz rzeki.

Projekt realizowany jest przez Fundację Nasza Ziemia, w partnerstwie z Fundacją Impact oraz Urzędem m. st. Warszawy. Więcej informacji na temat programu ”Wiślana szkoła”, znajdą Państwo na stronach organizatora pod adresem http://naszaziemia.pl/programy/wislana-szkola/ oraz na naszej stronie internetowej.