Grupa III – Smerfy

Grupa III Smerfy: smerfy411@op.p
Grupa pracuje w godzinach: Pon.- Pt. od 8:00 do 16:30

Niebieskie niebo i niebieski strumień,
niebieskim okiem mruga w trawie kwiat.
A ta trawa jasna rzecz – niebieska także jest,
niebieski cały Smerfów świat!
Niebieskim Smerfom nie zabraknie nigdy
niebieskich pędzli i niebieskich farb.
To co szare że aż wstyd to przemalują w mig,
bo dla Nich to po prostu żart!

Cześć! Jesteśmy grupą Smerfów. Jesteśmy radośni i ciekawi świata. Bardzo lubimy ćwiczyć, malować, śpiewać. Panie rozwijają nasze zdolności artystyczne poprzez różnego rodzaju twórczość plastyczną: malujemy, wycinamy, robimy różne cuda i cudeńka z różnych materiałów, np. z rolek od papieru, wyklejamy z ziarenek, robimy stworki z warzyw i wiele innych oryginalnych i śmiesznych rzeczy. Tańczymy, śpiewamy, odgrywamy różne role, ale najbardziej lubimy być Smerfami i Smerfetkami. Smerfy muszą dbać o tężyznę fizyczną
i ćwiczymy dzielnie na gimnastyce, bo chcemy być silni i zdrowi. Nie zapominamy o naszych brzuszkach i wspólnie z paniami przygotowujemy czasem smakołyki np. pieczemy ciasteczka – to jest to co Smerfy obok smerfojagód lubią najbardziej! Ale nie zapominamy o marchewce i innych warzywach! Jesteśmy bardzo energiczni i lubimy bawić się w naszym wspaniałym nowym ogrodzie przedszkolnym. Panie organizują nam zabawy  lub sami je wymyślamy . Uczymy się poprzez zabawę: dni tygodnia, liczymy, układamy historyjki obrazkowe, rozwijamy mowę poprzez słuchanie opowiadań i wypowiadamy się na temat obrazków i nabywamy wiele innych umiejętności. Bawimy się w aktorów i przygotowujemy spektakle razem z paniami, które oglądają zaproszeni goście np. na „Wieczornicę” przedstawienie świąteczne. Poznajemy kulturę poprzez oglądanie różnego rodzaju występów np.koncerty muzyczne, teatrzyki. Mamy moc atrakcji na piknikach np. malujemy buzię, robimy stemple ziemniaczane, skręcamy balony. Poznajemy kulturę poprzez wycieczki np. do Pałacu w Wilanowie, do Zamku Królewskiego,  chętnie chodzimy do biblioteki, a gdy zrobi się naprawdę ciepło wyjeżdżamy na wycieczkę plenerową.

W przedszkolu mile spędzamy czas, bardzo się lubimy i zgodnie bawimy! Smerfna zabawa na 102!