Rytmika

Rytmika to nasze najweselsze zajęcia dodatkowe w przedszkolu. Nie ma przedszkolaka, który nie lubi bawić się w kowbojów, lot samolotem czy jazdę na rowerze. Poza tym dzieci uczą się poczucia rytmu, wyczucia przestrzeni, reakcji na sygnały, co bardzo przydaje się przy innych zajęciach m. in. nauce czytania czy liczenia. Tutaj też rodzą się nowe talenty na miarę „Od przedszkola do Opola”. Każdy jest tutaj małym artystą i z dumą uczy się piosenki o pomidorku lub jagódkach.

Dzieci chętnie śpiewają też o zwierzętach, porach roku, o tym co lubią robić, o swoich zabawach, marzeniach. Zajęcia umuzykalniające wprowadzają dzieci w świat baśni (piosenki o księżniczce, Bazyliszku, Pierrot), ale i świat realny, codzienny (piosenka o domofonie).

W okolicach świąt trwają przygotowania do wielkich występów przed specjalną publicznością: rodzicami, dziadkami, babciami, ciociami, wujkami, opiekunami i innymi zapraszanymi gośćmi. Wszyscy wprowadzeni w świąteczny nastrój opuszczają przedszkole w doskonałych humorach. Bez muzyki te występy nie udałyby się.

Największa nasza gala odbywa się na koniec roku szkolnego, tuż przed wakacjami. „Już czas, odchodzimy, bo już szkoła wzywa nas…” nucą starszaki, by za chwilę zmienić zdanie głośno śpiewając „my do szkoły nie pójdziemy, wszyscy tutaj zostaniemy…”
Miło jest po zajęciach rytmiki usłyszeć od najmłodszych „ale ta rytmika jest super !…”