Grupa V – Piraci

Grupa V Piraci: piraci411@op.pl

Grupa pracuje w godzinach: Pon. – Pt. od 8:00 do 16:30

„Hej dzieciaki z wszystkich stron,
Czy słyszycie już ten dzwon?
To piracki statek nasz,
Czy „szóstą” grupę piratów znasz?
Chłopaki rozrabiaki
I dziewczyny jak maliny.
Tu razem pracujemy, uczymy się, bawimy,
I jako piracka brać za sobą murem stoimy !”

Cała na przód! Jesteśmy grupą Piratów. Nasza załoga jest bardzo wesoła i lubimy nowe przygody. Przez cały rok zdobywamy nowe umiejętności. Jesteśmy bardzo samodzielni: pełnimy dyżury, porządkujemy zabawki, przygotowujemy stoły do posiłków, sami nakładamy sobie dania na talerz, robimy kanapki, sprzątamy naczynia i sztućce, szybko ubieramy się i rozbieramy. Pomagamy również w ogrodzie: grabimy i zwozimy na taczkach liście jesienią, sadzimy kwiaty w doniczkach i nasiona warzyw w szklarni na wiosnę, podlewamy owoce i warzywa latem. Dużo się uczymy i zdobywamy nową wiedzę. Poznajemy litery, czytamy proste wyrazy, liczymy. Wiemy, gdzie jest Bałtyk i Tatry, wnikliwie poznajemy mapę. Nasza wyobraźnia jest tak bogata, że nawet wspólnie z rodzicami i paniami tworzymy swoje własne książeczki i opisujemy w nich swoje przygody, które przeżyliśmy lub o nich marzymy. Bierzemy udział w konkursach literackich, plastycznych, muzycznych. Organizujemy wspólnie z paniami zajęcia, na których z rodzicami, robimy piękne ozdoby choinkowe lub palemki. Przygotowujemy przedstawienia dla rodziców i dziadków np. z okazji ukończenia edukacji przedszkolnej. Nasze przedstawienia oglądają dzieci z przedszkoli w dzielnicy podczas przeglądu plastycznego „Warszawa moje miasto” lub nasze koleżanki i koledzy ze żłobka. Często jeździmy na wycieczki np. do Muzeum Ewolucji i oglądamy dinozaury lub na lodowisko gramy w curling lub na wycieczki i plenerowe. Bywa też i tak, że nasi rodzice nam zazdroszczą i wracają do czasów dzieciństwa przygotowując dla nas przedstawienie teatralne z naszą panią rytmiczką. Ale wtedy jest wesoło !
My piraci niczego się nie boimy i uczyć i bawić się lubimy!
A niedługo czeka na nas nowa przygoda… w szkole!