Grupa VI – Księżniczki i Rycerze

Odważni i szlachetni będziemy,
Księżniczki opieką obdarzymy,
I się z nimi pobawimy.

Kłaniamy Wam się ! Nazywamy się „Księżniczki i Rycerze”. W naszej grupie wiemy dużo i bardzo dobrze się znamy. Między nami nawiązało się wiele przyjaźni. Jesteśmy starszakami, a to zobowiązuje do tego, abyśmy mieli dobre maniery, zawsze byli kulturalni i życzliwi dla innych. Kierujemy się zasadą „nie rób drugiemu, co tobie nie miłe”. Wszyscy przygotowujemy się do podjęcia nauki w szkole. Jest to rok wytężonej nauki poprzez zabawę. Uczymy się panować nad emocjami, skupiać na dłużej uwagę, słuchać poleceń i dokładnie je wykonywać. Uczymy się samodzielności w działaniu. Rozwijamy umiejętności przydatne do nauki pisania, czytania i liczenia. Chętnie eksperymentujemy, odkrywamy tajniki przyrody: np. sadzimy kwiaty na grządkach rabatowych, grabimy liście jesienią, sadzimy fasolkę, rzeżuchę. Rozwijamy nasze zdolności artystyczne: malujemy, rysujemy, tworzymy opowiadania, wymyślamy rymowane wiersze, śpiewamy, tańczymy, słuchamy muzyki poważnej, robimy teatrzyki kukiełkowe, teatrzyki cieni, wymyślamy swoje zakończenia znanych bajek i podejmujemy wiele innych twórczych działań. Bardzo lubimy spędzać czas w ogrodzie przedszkolnym. Możemy wtedy odpocząć leżąc na kocu na trawie w lecie lub malując kredą na asfalcie lub bawić się na huśtawce, na skałce wspinaczkowej lub zagrać mecz. Poznajemy różne kultury poprzez różnego rodzaju zajęcia i imprezy w naszym przedszkolu np. przegląd prac plastycznych „Warszawa moje miasto”- kulturowość, warsztaty gry na bębnach afrykańskich. Przygotowujemy przedstawienia wspólnie z paniami, które podziwiają zaproszeni goście np. na zakończenie roku szkolnego, na przegląd. Z wielką chęcią uczestniczymy w różnego rodzaju konkursach i przeglądach np. przegląd piosenki o bezpieczeństwie w CPK, w olimpiadzie przedszkolaków. Nasze panie pokazują nam świat zabierając nas na wycieczki np. do Łazienek Królewskich, do teatru, do straży pożarnej, do szkoły, na wycieczkę plenerową.

Każdy dzień spędzony w przedszkolu jest wyjątkowy i radosny!