Grupa I – Słoneczka

Grupa I "Słoneczka": sloneczka411@op.pl
Grupa pracuje w godzinach:
Pon. od 7.30 do 16.00
Wt. - Pt.  od 7.30 do 16.00
Kiedy słonko rano świeci
Do przedszkola pędzą dzieci,
Szybkim krokiem maszerują,
I słoneczko obserwują
Jak wysoko jest na niebie?
Jaki kolor dzisiaj ma?
Czy przepędzi ciemne chmury?
Tyle pytań ma przedszkolak
Kiedy pędzi do przedszkola.

Witajcie! My maluszki nazywamy się „Słoneczka”! Chętnie się bawimy. Wiele rzeczy, które robimy jest dla nas nowością. Choć jesteśmy mali chętnie poznajemy nowe zasady bezpieczeństwa, współżycia w grupie. Codziennie doskonalimy umiejętności w zakresie czynności samoobsługowych. Staramy się sami rozbierać i ubierać, pięknie jeść, próbować nowych smaków i zjadać posiłki z talerzyka, aby być zdrowym i rumianym jak słoneczko. Rozpoznajemy znaczki w szatni, uczymy się korzystać z toalety, dokładnie myjemy rączki i buzię w łazience. Oczywiście panie chętnie nam pomagają. Panie organizują nam dużo zajęć artystycznych: rysujemy, lepimy, malujemy, śpiewamy, tańczymy, recytujemy wierszyki, przygotowujemy teatrzyki kukiełkowe. Lubimy szybko biegać i skakać, dlatego często wychodzimy do ogrodu przedszkolnego i super się bawimy: jeździmy samochodami, rowerkami, gramy w piłkę, robimy babki z piasku. Jak już się zmęczymy zabawą to kładziemy się z ukochanym pluszakiem na leżakach, a pani włącza nam kołysanki, aby nasze główki, rączki i nóżki odpoczęły od emocji i gwaru. Uczestniczymy w imprezach przedszkolnych jak np. bal przebierańców i wtedy zamieniamy się we wróżki, piratów i wiele innych postaci bajkowych. Zimową porą mamy zabawę z Mikołajem, który przychodzi do nas z wielkim workiem prezentów. Przygotowujemy z panią inscenizacje i pokazujemy swoje talenty aktorskie zaproszonym gościom np. na „Uroczystości Pasowania na Przedszkolaka”. Od drugiego semestru jeździmy na wycieczki i mamy wiele wrażeń np. do teatru „Baj”, do sali zabaw do pobliskiej szkoły, na wycieczkę w plener.

Każdego dnia coraz odważniej i radośniej przekraczamy próg przedszkola!