Informacje dla rodziców dzieci 3-letnich

Wyprawka  na wrzesień:

Wszystkie ubranka dziecka powinny być podpisane, także bielizna i kapcie.

– kapcie – na podeszwie antypoślizgowej, wygodne i łatwe do wkładania (podpisane),

– piżama, najlepiej by była to ta którą dziecko zna (podpisana góra i dół)

– ubrania na zmianę, najlepiej  w większej ilości (wszystkie podpisane w worku w szatni)

– pudełko chusteczek higienicznych

– opakowanie chusteczek mokrych.

Do przedszkola można przynieść ulubioną zabawkę dziecka, zadbajmy jednak o to by był to bezpieczny przedmiot i nie bardzo mały (podpisany).

Uwagi dotyczące ubierania dziecka do przedszkola:

– Spodnie, spódniczki najlepiej by były na gumkę

–  Buty wyjściowe – bezpieczne (nie klapki i nie śliskie), łatwe do wkładania, zapinane na rzepy.

–  Kapcie – najlepiej na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy.

Rady dla rodziców:

– Buduj pozytywne skojarzenia z przedszkolem. Na spacerach przypominaj dziecku, że będzie się tu świetnie bawić.

– Nie przeciągaj pożegnania w szatni. Żegnaj się i witaj z dzieckiem z uśmiechem.

– Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wiele wymusić.

–  Jeśli dziecko przy pożegnaniu z mamą płacze, może warto, aby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata.