Informacja dla rodziców dzieci 6 -letnich urodzonych w 2010 roku

W związku ze zbliżającą się rekrutacją do przedszkoli i szkół informujemy, że w roku szkolnym 2016/2017  na Pradze Południe planowane są oddziały dla dzieci 6-letnich w szkołach podstawowych, ( zgodnie z polityką m.st. Warszawy, która zakłada objęcie dzieci 3-5 lat edukacją przedszkolną). Szkoły podstawowe zapewnią 6 – latkom miejsca w klasach I lub oddziałach przedszkolnych w szkole.

Nie ma rekrutacji dla dzieci 6-letnich w przedszkolu.

Informujemy, że rekrutacja do szkoły podstawowej odbywa się w szkole rejonowej zamieszkania dziecka.

Jednocześnie informuję, że rodzice dzieci urodzonych w 2010 r.  i zamieszkujących w innej dzielnicy lub poza m.st. Warszawa muszą koniecznie zapisać dziecko do oddziału przedszkolnego lub klasy I w miejscu zamieszkania, ponieważ każda dzielnica/ gmina ma obowiązek zapewnić wszystkim dzieciom sześcioletnim zamieszkałym na jej obszarze możliwość spełniania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego lub obowiązku szkolnego.

Poniżej znajdą Państwo tabelę, w której znajduje się spis umiejętności, jakie powinny opanować dzieci, aby rozpocząć naukę w klasie I w wieku sześciu lat.

Czy-moje-dziecko-może-zostać-uczniem