PROJEKT PLECACZKOWY 2015/16 – Przedszkolaki czytają!

PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ
PROJEKT PLECACZKOWY – CZWARTA EDYCJA
Przedszkole 411 wraz z Wydawnictwem Zakamarki zaprasza wszystkich rodziców
i przedszkolaki do udziału w bezpłatnym projekcie PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ – PROJEKT PLECACZKOWY w roku szkolnym 2015/2016. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodzin oraz nauczycieli przedszkolnych. Ma na celu wspieranie czytelnictwa, kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych, popularyzację wartościowej literatury dla dzieci oraz dotarcie z nią do jak największej ilości domów lubiących książki.
Nasza placówka otrzymała filcowe plecaczki z sześcioma książkami z oferty Wydawnictwa Zakamarki. Książki są dostosowane do wieku dzieci. W każdej grupie dzieci będą brały plecaczek z książeczkami na tydzień do domu. Zadaniem dzieci będzie przeczytać wraz z rodzicami lub opiekunami wszystkie sześć książek z plecaczka, wybrać ulubioną spośród nich i wykonać pracę plastyczną z nią związaną. Po przyniesieniu plecaczka z książeczkami do przedszkola dziecko mówi w swojej grupie o wrażeniach z lektury, powiada o swojej ulubionej książce i prezentuje pracę plastyczną. Podsumowaniem akcji w przedszkolach będzie prezentacja prac dzieci, zbieranych przez opiekuna grupy oraz dodatkowe aktywności zainicjowane przez nauczyciela. Plecaczki, po odwiedzeniu wszystkich dzieci, zostaną zwrócone do Wydawnictwa wraz z książkami, dlatego też liczymy na dbałość o książeczki. Przedszkola biorące udział w projekcie otrzymają książkowy upominek, a najbardziej aktywne i pomysłowe działania zostaną nagrodzone większą ilością książek.
To już czwarta edycja projektu. W poprzednich latach wzięły w nim udział przedszkola
z Poznania, Łodzi, Szczecina, Wrocławia i Krakowa.
KSIĄŻKI W PLECACZKU:
Nusia i wilki,
Księżniczki i smoki,
Mama Mu na huśtawce,
Albert i tajemniczy Molgan,
Pomelo ma się dobrze ze swoim dmuchawcem,
Cynamon i trusia.

Projekt potrwa do czerwca 2016 roku.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE!