14 czerwca 2019 r. – gr. I, II, III, IV, V – Wycieczka Plenerowa ODWOŁANA

14 czerwca (piątek) dzieci  z grupy I, II, III, IV, V  wybierają się na całodzienną wycieczkę plenerową (powiat Miński, ok. 45 km od Warszawy). Temat tegorocznego wyjazdu „Olimpiada w Jarzynowie”.

PROGRAM:

Zapraszamy na wycieczkę, podczas której dzieci wezmą udział w różnych konkurencjach sportowych. Naszą olimpiadę rozpoczniemy od zapalenia znicza olimpijskiego, wciągnięcia na maszt flagi olimpijskiej oraz wytłumaczenia, na czym polega zasada fair play w sporcie. Na Małych Olimpijczyków czekają następujące konkurencje: marchewkowa sztafeta, skok w dal, rzuty burakiem do celu, warzywne wyścigi, słomiany tor przeszkód, podnoszenie ciężarów. Na naszej olimpiadzie nie ma przegranych, wszyscy uczestnicy otrzymują gipsowe medale, które potem w domu, w przedszkolu własnoręcznie malują.

Dodatkowo lekcja: PSZCZOŁY – NASI SKRZYDLACI PRZYJACIELE – Posłuchamy opowieści, o tym jak powstaje miód. Poznamy zwyczaje pszczelej rodziny, dowiemy się czy królowa pszczół nosi koronę. Zapoznamy się z narzędziami używanymi do pracy w pasiece, zobaczymy jak wygląda ul od środka, a specjalnie przygotowane modele pszczół pomogą nam zrozumieć hierarchie w ulu. Ponadto na dzieci czekają następujące atrakcje: zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, przejażdżka wozem po okolicy, leśny labirynt, układnie dużych puzzli, rzuty podkowami do celu, kopalnia złota, oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Pobyt zakończymy ogniskiem z kiełbaskami.

Dzieci zbierają się w sali przedszkolnej do godz. 8.00. Prosimy, aby każde dziecko miało mały plecak a w nim; ubranie na zmianę, okrycie na głowę, butelkę z wodą.

CENA – 60 zł / dziecko.

OPŁATA ZA WYCIECZKĘ do 7 czerwca ponieważ musimy wiedzieć jaka ilość dzieci pojedzie, ile zamówić autokarów.